״מגלים את הבודהיזם״ מודול 11 התמרת בעיות (Transforming problem)

המורה: הנזירה סַנְגְיֶיה קַאדְרוֹ
הלימודים יתקיימו בשפה האנגלית
ימי שבת – 28.10.17, 11.11.17, 25.11.17
שעות: מ- 15:30 עד 19:30
כתובת: ה"מדיטיישן פקטורי" (בית "קורקס" קומה 2) רח' משכית 27 הרצליה- פיתוח

אנו שמחים לבשר על הגעתה לארץ של הנזירה סנגייה קאדרו. הנזירה היקרה תשהה כאן כשלושה חודשים כאורחת של "רוח אדם" ותודתנו להם על שיתוף הפעולה המבורך. סנגייה קאדרו סיימה את לימודי המאסטרס פרוגרם של FPMT בפומאיה-אטליה והיא מרבה ללמד ברחבי העולם. את רב -המכר "איך למדוט" "How To Meditate" היא כתבה תחת שם נעוריה "קתלין מק'דונלד" והוא יצא עד כה בלמעלה מ- 17 מהדורות.

מודול מס' 11 עוסק בסוגיית הבעיות שלנו בחיי היומיום. כפי שכולנו יודעים וחווים, לא כל דבר בחיינו מתנהל בדיוק שקיווינו שיתנהל. דברים נוטים להשתבש. כולנו באופן טבעי מנסים להתגבר על הבעיות שנקרות בדרכינו ואנו נוטים לעשות זאת ממקום כואב או כעוס. מה אם במקום להתייחס אל הבעיות כאל מכשול בדרכינו אל האושר נתייחס אליהן כאל מקור לאושר? האם במקום לפתח רגשות כעס, חרדה או עצב מול בעיה שעומדת בפנינו נוכל לבחון אותה מזווית אחרת? זווית תודעתית אובייקטיבית? איך עושים זאת?

המשפט המוכר: "אם הבעיה ניתנת לפתרון אל לנו לדאוג או להיעצב אל ליבנו ואם הבעיה לא ניתנת לפתרון, עצב או דאגה ממילא לא יועילו" יקרום עור וגידים במהלך הלימוד ויעזור לנו בתהליך התמרת הבעיות.

במהלך מודול מספר 11 של הקורס "מגלים את הבודהיזם" נתמודד בעזרתה של הנזירה סנגייה קאדרו עם הסוגיה המורכבת הזו. נבין לעומקם את החסרונות המרובים של ההוקרה העצמית ואת היתרונות העצומים שבהוקרת האחר יותר מאשר את עצמנו.

בעזרת הנזירה היקרה סנגייה קאדרו נלמד לתרגל וליישם את טכניקות אימון והתמרת התודעה הייחודיות (Lo-Jong) על מנת להפוך בעיות לאושר. נגלה יחדיו שביכולתנו "לחבב" בעיות, להעביר אותן "שינוי צורה" ולהיעזר בהן על מנת להגיע אל אותו האושר שאותו אנו מחפשים.

להרשמה למודול 11 נא לחץ כאן
על הנזירה סנגייה קאדרו:
הנזירה סנגייה קאדרו היא נזירה בכירה ב FPMT ובעלת ותק של כ-43 שנים. היא נולדה בשנת 1952 כקתלין מק'דונלד. היא גדלה בסקרמנטו-קליפורניה במשפחה קתולית. המפגש הראשון שלה עם הבודהיזם התרחש בשנת 1973 בספריה הטיבטית שבדרמסאלה-הודו. בשנת 1974 היא הגיעה למנזר קופאן שבנפאל על מנת להמשיך בלימוד ובמאי 1974 הוסמכה כנזירה. במהלך שלוש שנים נוספות היא זכתה להיות תלמידתם של לאמה ישה ולאמה זופה רינפוצ'ה ולאחר מכן המשיכה ללמד במרכזים השונים של FPMT ברחבי העולם. מאחוריה לימודים מרובים של פילוסופיה בודהיסטית והיא מורה מבוקשת להעברת ריטריטים בכל העולם.

בין היתר, מלמדת סנגייה קאדרו החל משנת 2001, אסירים בבתי כלא כשהיא תומכת בהם באופן מתמשך בלימודיהם הבודהיסטים.
http://shantideva.org.il/wp-admin/edit-tags.php?taxonomy=post_tag
שני ראיונות מרתקים איתה, על ילדותה ועל כל פועלה ואורח חייה, תוכלו למצוא בקישורים הבאים:

http://www.liberationprisonproject.org/news/06_02_08_ven_sangye_khadro_interview.php

https://fpmt.org/mandala/archives/mandala-for-2013/july/understanding-lam-rim/