"תודעה שלווה בעולם עתיר כעסים" – עם הנזיר גשה טנזין זופה

יום שישי  20.1.2017 בשעות 09:30 – 17:00

יום שבת 21.1.2017 בשעות 09:30 – 18:00

מיקום: "מדיטיישן פקטורי"- רח' משכית 27, הרצליה פיתוח

שפה: אנגלית

בעזרת הטקסט המופלא של מאסטר שנטידווה מתוך ספרו: "המדריך לדרך חיי הבודהיסאטווה" ("A guide to the Bodhisattva's way of life" (Bodhisattvacharyavatara)) פרק 6: "סובלנות" (Patience), נלמד כיצד לשלוט בתודעתנו ולשמור אותה שלווה וחיובית בתוך עולם שמשדר לעיתים שליליות. בהשראתו של שנטידווה נמצא דרכים לגיוס תודעת החוזק הפנימי שלנו ולהבאת הרמוניה ושלווה לחיינו ולחיי הסובבים אותנו. נלמד כיצד להפוך את האלמנטים השליליים שמקיפים אותנו לחיוביים באופן שיתווה עבורנו את הדרך לאלטרואיזם ולהארה.

בפרק זה מסביר שנטידווה במדויק, באמצעות 134 בתים פואטיים, כיצד נכון להתמודד עם פגיעה (אלימה או אחרת), באמצעות תרגול של פיתוח חמלה ובודהיצ'יטה כלפי הפוגע. היכולת של התודעה להניב בודהיצ'יטה ממצבים של פגיעה או אלימות היא אבן דרך חשובה ומורכבת בהשלמת הדרך אל ההארה.

מאסטר שנטידווה, אחד משבעה עשר המלומדים של נלנדה שבהודו, כתב את ספרו הקאנוני במאה השמינית. הספר המשמעותי הזה מכיל את כל הנקודות העיקריות של המתרגל המהאייאני- בודהיסטי ומשמש מזה אלף שנים ויותר כמדריך הרוחני של מתרגלים ברחבי העולם כולו בכל זרמי הבודהיזם.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה והצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. תרומות הדאנה של כולנו, שתיאספנה בסוף הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורים.
(*"דאנה" היא מונח שמשמעותו 'נדיבות הלב'. זהו חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנחנו נותנים דאנה, אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו. הדאנה מבקשת ליצור בין הצדדים מערכת יחסים המבוססת על שותפות ומתן הדדי מתוך ראיה רוחנית ששמה את פתיחות הלב במערכות היחסים שלנו, לפני הכל.)

להרשמה לחץ כאן

מספר המקומות מוגבל. מומלץ להקדים ולהירשם. הרישום הינו לשני ימי הלימוד המלאים.