לימוד קדם – טנטרי, וַאגְ'רָאיָאנָה

המורה: הנזירה סַנְגְיֶיה קַאדְרוֹ
הלימודים יתקיימו בשפה האנגלית
הלימוד מתקיים אחת לשבועיים בימי שישי.
בית משפחת פרמינגר, רחוב טרומפלדור 31, קרית אונו.
הלו"ז נתון לשינויים ומתגמש בהמשך לפעילויות אחרות של הקבוצה ושל המורה ועדכונים נשלחים במייל אך ורק למי שנרשם
.

במהלך השנה האחרונה, העניקו המורים היקרים שהגיעו אלינו לימודי טנטרה לקבוצה של תלמידים שקיבלו חניכה מתאימה לכך במסגרת הקבוצה ללימודי וַאגְ'רָאיָאנָה.
בהמלצתה של הנזירה סנגייה קאדרו פותחת קבוצת הואג'ראיאנה* את שעריה לכל תלמיד שמעוניין להעמיק את הלימוד וללמוד מעט יותר על משמעות התרגול הטנטרי, גם אם טרם קיבל חניכה מתאימה.
*הסבר קצרצר: השקפת הוג'ראיאנה (הנתיב הטנטרי, "דרך היהלום") מבוססת על עקרונות בודהיסטיים בסיסיים, הקיימים בכל הזרמים והאסכולות האחרים אשר קיימים בבודהיזם. עם זאת מושם בה דגש חזק על מימוש מצב בודהה (הגשמת מלוא פוטנציאל הגוף, הדיבור והתודעה) תוך תקופת חיים אחת. מטרה זו מושגת על ידי תרגול מתאים המְאַמֵץ שיטות תרגול נוספות בעלות יכולת פיתוח מהירה של פוטנציאל הגוף, הדיבור והתודעה.

למי מתאים?
הנזירה מבקשת להדגיש שהלימוד מיועד לאותם אלה שכבר מכירים את מתווה הדרך להארה ולימודי ה"לַאם-רים" בדגש על שלושת ההיבטים העיקריים של הדרך שהם:
הנחישות להיחלץ וההיחלצות הוודאית (renunciation), בודהיצ'יטה וחכמת הריקות.

תוכן הלימוד:
הנזירה היקרה תפתח את מחזור הלימודים הנוכחי בהסברים על מהותה הבסיסית של הטנטרה ועקרונותיה. השיעורים המקדימים יעסקו בין היתר בנושאים הבאים: איך ניתן לשלב תרגול טנטרי בדרך הבודהיסטית. במה נבדל התחום הטנטרי ממסורת הטְהֵרַוַואדָה והמאהאיאנה. המבנה הבסיסי והתרגול המותאם לכל אחת מארבע הרמות הטנטריות כשבראשן טנטרת ה- KRIYA (פעולה).
לימוד מסוג זה דורש אחריות אישית, משמעת עצמית ורצינות. במהלך הלימוד ניעזר בספר: “The Principles of Buddhist Tantra” .
להזמנת הספר לחץ כאן

להרשמה לחץ כאן