הנזירה רובינה קרטין

הנזירה רובינה קורטין נולדה במלבורן, אוסטרליה בשנת 1944 למשפחה קתולית אדוקה ומרובת ילדים. היא מעידה על עצמה שמגיל צעיר יחסית התעניינה באפשרות להפוך לנזירה קתולית. בסוף שנות ה-60 התגוררה בלונדון ולמדה פיתוח קול ומוסיקה כזמרת קלאסית ובמקביל פעלה כאקטיביסטית פמיניסטית ופועלת למען זכויות האסירים. בשנת 1972 היא שבה למלבורן ומשם עברה להתגורר בניו-יורק ולמדה אומנויות לחימה. המפנה החד בחייה התחולל כאשר בשנת 1976 היא החליטה להשתתף בקורס על בודהיזם. הקורס הועבר בקווינסלנד ע"י מי שהפכו לשני מוריה הגדולים והמייסדים של ארגון FPMT- לאמה ישה ולאמה זופה רינפוצ'ה.

בשנת 1978 הפכה רובינה קורטין לנזירה במרכז "טושיטה" שבדהרמסאלה- הודו. היא כיהנה כמנהלת העריכה בהוצאת הספרים "וויזדום פאבליקיישנס" עד לשנת 1987 וכעורכת המגזין הבודהיסטי "מנדלה" עד לשנת 2000. בשנת 2000 היא נרתמה ל"פרויקט שחרור האסירים" והחלה ללמד אסירים שחלקם נידונו למוות, את תורת הבודהיזם. הפרויקט היקר לליבה, פותח בעזרתה ובזכות פועלה והגיע לבתי כלא ברחבי העולם, כאשר האסירים נהנים מלימודי דהרמה מעמיקים.

בין שלל פעילויותיה היא טורחת על עריכת ספרים וביניהם שניים מספריו של לאמה ישה
"Becoming the compassion Buddha"  ו – "The bliss of inner Fire".
בימים אלה היא מסיימת לערוך ספר נוסף של לאמה ישה.

הנזירה רובינה קורטין הינה מרצה ומורה מבוקשת מאד ובשנים האחרונות היא נודדת ממדינה למדינה ומיבשת ליבשת כשהיא מעניקה את לימודי הדהרמה המופלאים לקהלים שונים ומגוונים.

על הביוגרפיה של הנזירה רובינה קורטין ניתן לקרוא בפרוטרוט בקישור זה