המורה היקר דגרי רינפוצ'ה

בימים שישי-שבת, 2-3/2/2018 יעביר המורה היקר דגרי רינפוצ'ה לימוד מאלף שיעסוק בשלושת הפרקים הראשונים של ספרו של מאסטר שנטידווה "המדריך לדרך חיי הבודהיסאטווה". יחד איתו ננתח לעומק את משמעות הפסוקים המופלאים שירחיבו את ליבנו ויועילו לתודעתנו לטווח הקצר והרחוק.
הפרק הראשון בספר עוסק ביתרונותיה היקרים מפז של הבודהיצ'יטה. הפרק השני עוסק בווידוי ובדרכי ההיטהרות שפותחים את השערים לתרגול הבודהיצ'יטה והפרק השלישי מסביר את מהותה של המחויבות של מי שמאמץ אל ליבו ובוחר לקיים את הדרך להארה.

כל השיעורים יתורגמו סימולטנית מטיבטית לעברית ע"י הנזיר היקר יקי פלט.

דגרי רינפוצה הינו אחד ממחזיקי השושלת של הבודהיזם הטיבטי ובמהלך 16 שנים העמיק בלימודי הפילוסופיה הבודהיסטית הטיבטית.

התמצאותו ברזיהן של כל 4 השושלות הטיבטיות המובילות, מקנה לו את האפשרות הנדירה לבחון במבט על ובמקביל את ההיבטים השונים של דרך חיי הבודהיסאטווה ולהעניק לנו לימוד מרחיב אופקים ומעורר השראה.

רגישותו וחוכמתו הפכו אותו לאחד המורים המבוקשים וכאשר הוא אינו צמוד לה"ק הדלאי לאמה, הוא מעביר שיעורים וחניכות ברחבי העולם כשהוא משתדל להיענות להזמנות הרבות שנשלחות אליו.

זהו ביקורו הראשון בארץ והוא ישהה כאן כשבוע. שבוע יקר מפז שללא ספק יזַכה את התלמידים ברווח אישי עצום, לרווחת כל בעלי התודעה.

הלימודים יתקיימו בספרייה בנווה שלום בימים שישי, 2.2 ובשבת 3.2 ללא לינה מהשעה 08:30 עד השעה 17:00 (בשישי) ו- 18:00 (בשבת).

הלימודים הם על בסיס דאנה (תרגול נדיבות הלב).