"דרכים להתמרת התודעה" עם הנזיר גשה טנזין זופה

 

יום שישי 27.1.2017 בשעות 09:30 – 17:00

יום שבת 28.1.2017 בשעות  09:30 – 18:00

מיקום: "מדיטיישן פקטורי"- רח' משכית 27, הרצליה פיתוח

שפה: אנגלית

 בהנחייתו של הנזיר גשה טנזין זופה, נחקור לעומק ונכיר מקרוב את "שמונה הפסוקים להתמרת התודעה". הפסוקים נכתבו במאה ה-11 ע"י מאסטר דוֹרְגֶ'ה סֶנְגֶה הידוע גם בשם לאנגרי טַנְגקפָּה (1054-1123).  בשנת 1980, במנזר קופאן, תרגם אותם לאנגלית לאמה זופה רינפוצ'ה.

הלימודים ל"אימון התודעה" נקראים בטיבטית Lojong  ועד למאה ה-10 לערך התקיימו התרגולים תחת מעטה סודיות. מדובר בתרגולים שנחשבים לטובים מסוגם שתמצית מטרתם היא להיפטר כליל מההיאחזות ב"אני" ומההיקשרות ל"אני". לאמה אטישה (980-1054) הציג בזמנו לראשונה את התרגולים המסורתיים המהאיאניים המוכרים כ"Mind training" או "Thought transformation" בקרב הטיבטים.

"שמונה הפסוקים להתמרת התודעה" מוגדרים כאחד הטקסטים החשובים ביותר במסורת תרגולי ה-Lojong. שמונת הפסוקים נוגעים בכל ההיבטים של הדרך להשגת הבודהיצ'יטה ובמוטיבציה הנכונה שנדרשת על מנת להתמיר את התודעה ולהביאה למצב של צלילות והארה. הטקסט נוגע בכל השלבים שבדרך: היפטרות מתפישה שגויה של ה״אני״, פיתוח החמלה כלפי כל הברואים, צינעה, מיגור הסבל של כל אימותינו, מיגור מחשבות זדוניות, התייחסות לקנאה ולשנאה ועוד.

ה"ק הדלאי לאמה סיפר לא פעם שעבורו משמש הטקסט הזה כאחד ממקורות ההשראה הגדולים ביותר והוסיף שהוא עושה בו שימוש  במהלך תרגולי המדיטציה היומיים שלו.

בעזרתו של גשה טנזין זופה נלמד איך להבין וליישם נכונה את שמונת הפסוקים בחיי היומיום שלנו.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה והצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. תרומות הדאנה של כולנו, שתיאספנה בסוף הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורים.
(*"דאנה" היא מונח שמשמעותו 'נדיבות הלב'. זהו חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנחנו נותנים דאנה, אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו. הדאנהה מבקשת ליצור בין הצדדים מערכת יחסים המבוססת על שותפות ומתן הדדי מתוך ראיה רוחנית ששמה את פתיחות הלב במערכות היחסים שלנו, לפני הכל.)

להרשמה לחץ כאן

מספר המקומות מוגבל. מומלץ להקדים ולהירשם. הרישום הינו לשני ימי הלימוד המלאים.