ארבעת המיקומים הקרובים של מיינדפולנס

ריטריט בנווה שלום
מיום חמישי עד שבת  20 – 22 אפריל, 2017 (מיד לאחר חופשת הפסח)
מורה: הנזירה לוסאנג יונטן (בשפה האנגלית)
הריטריט כולל לינה במקום (חובה) ומתנהל בשתיקה מלאה

לפנינו הזדמנות נהדרת לתרגל ולפתח מיינדפולנס להיחלצות מהסמסרה, רגע אחרי חג הפסח, חג החירות.
על מה נעבוד? במה נתמקד? מה נתרגל?
נלמד ונתרגל מדיטציות בנושא:The four close placements (of wisdom) by mindfulness ארבעת המיקומים (המוֹקְדים) הקרובים של מיינדפולנס

במהלך הריטריט נתרגל מדיטציות על ארבעת המיקומים הקרובים של תשומת הלב במטרה להציב ולייצב אותנו על הדרך, כך שנוכל, בשלב הראשון, לזהות בבירור את המצבים שמתוארים בשתי האמיתות הנאצלות הראשונות ובשלב השני לקבל את הכלים שיאפשרו לנו להבין לעומק, להכיר ולחתור ליישום השאיפה לשחרור מהסבל בהשראת שתי האמיתות הנאצלות הנוספות שמתמקדות באפשרות ובדרך להשגת מטרה זו.
הכרה במשמעותן של ארבע האמיתות הנאצלות מהזווית האישית והבנה מעמיקה שלהן, תוביל להטמעתן בתודעה באופן שיוביל לוויתור=היחלצות וודאית או נחישות להיחלץ מהסמסרה (Renunciation). הכרה בארבע האמיתות בהתייחס לבעלי תודעה אחרים תוביל לפיתוח החמלה.

עלויות:
ליחיד בחדר לבד: 1170 ש"ח
לאדם בחדר זוגי: 810 ש"ח
לאדם בחדר של ארבעה: 650 ₪

ניתן להודיע ולבטל עד 14 ימים לפני הריטריט. לאחר מכן יגבו דמי ביטול.
לאחר ההרשמה ניצור קשר עם הנרשמים לשם קבלת פרטי כרטיס האשראי כאמצעי בטחון בלבד. הגבייה עצמה תתבצע ביום הראשון לריטריט.

להרשמה לריטריט לחץ כאן

 ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה והצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. תרומות הדאנה של כולנו, שתיאספנה בסוף הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות  ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורים.

("דאנה" = מונח בודהיסטי שמשמעותו 'נדיבות הלב', המְהַוֶּה חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני.  כאשר אנו נותנים 'דאנה', אנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו. זו ראיה רוחנית ששמה את פתיחות הלב במערכות היחסים שלנו לפני הכל ומבקשת ליצור בין הצדדים מערכת יחסים המבוססת על שותפות ומתן הדדי.(

אנא הקדימו להירשם אם בכוונתכם להשתתף. מספר המקומות מוגבל.