"מגלים את הבודהיזם", אנדי ווסטריך ושן טייט, מודול 5

מודול  5 – מוות ולידה מחדש

המודול החמישי  כולל 3 שיעורים בשפה האנגלית.
הלימודים יתקיימו בימי שבת בין השעות: 15:30 ל- 19:30.
תאריכים: 19.11.16,  26.11.16,  10.12.16

מודול זה מאפשר למשתתפים לחשוב על המשמעויות וההשלכות של המוות, ביחס לאופן שבו אנו חיים את חיינו. כך נעזור לעצמנו  להשלים עם העובדה שאנחנו בהחלט נמות בשלב מסוים ושאנחנו לא יודעים מתי זה יקרה. למרות שאנו יודעים את העובדות הללו היטב, רוב הזמן אנו מאמינים שהחיים יימשכו לעד.

קבלה והבנה של המוות מהווים דלת כניסה לתחילתה של הדרך הרוחנית, ולו רק משום שזה מעלה את השאלה, "מה השלב הבא?" מעבר לכך זהו כלי מצוין  להבין את ההשתוקקות שלנו ואת החסרונות של השתוקקותנו לאנשים, לרכוש ולגוף שלנו. שחרור מהשתוקקות זו, בסופו של דבר מוביל לשחרור רוחני.

מודול זה גם מאפשר לנו לחשוב על לידה מחדש – את ההתחלה והטבע האינסופי של זרם התודעה שלנו – איך אנחנו עוברים מגלגול לגלגול. תתקיימנה מדיטציות על תהליך המוות אשר יוכלו לעזור לנו להתכונן למועד זה.

מי שחי עם הבנה של המוות ומקבל אותו בדרך חיובית אינו צריך לחשוש מתהליך זה של מעבר מהחיים האלה לחיים הבאים. התעלות (כדרך רוחנית) מעל לפחד מהמוות היא יתרון מהותי של התרגול הרוחני.

נחקור את התהליך של מוות ולידה מחדש והשפעתו על האופן שבו אנו חיים את חיינו. בדרך זו, נוכל להגשים  את המטרה בחיינו, לפתור סכסוכים ולפתח הכישורים כדי לעזור לנו ולאחרים  בזמן המוות.

בסופו של דבר, באמצעות תרגול בודהיסטי, אפשר להתגבר על המוות הבלתי נשלט באופן מלא.

 

על המורים

 כתובת: "מדיטיישן פקטורי", רח' משכית 27 "בית קורקס", הרצליה פיתוח.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר.
גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).
תרומותיכם, שתיאספנה בסוף הפעילות מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות  ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

להרשמה לחץ כאן